• Odwiedziło nas: 276878 osób
  • Do końca roku: 74 dni
  • Do wakacji: 251 dni
Czwartek, 2018-10-18
Imieniny:
Hanny, Klementyny

Aktualnosci

Jesteś tu: » STRONA GŁÓWNA » Aktualnosci

 

    
 

 

    W naszym przedszkolu w ciągu roku szkolnego realizowane były tematy kompleksowe związane ze środowiskiem i przyrodą. Zrealizowane zostały tematy takie jak: „Z przyrodą za pan brat”, „Jesteśmy strażnikami przyrody”, „Dbamy o Ziemię – naszą planetę”, „Naszą planetę bardzo kochamy i zawsze o nią dbamy” oraz realizowane były tematy z programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

   Dzięki tym treściom dzieci zrozumiały konieczność dbania o środowisko. Poczuły się odpowiedzialne za przyrodę i za swoje zachowanie wobec natury. Dziś, z wielką przyjemnością przedszkolaki segregują śmieci, wiedzą jakie korzyści przynosi segregacja. Recykling jest dla nich terminem znanym. Kochają przyrodę i wiedzą jak o nią dbać i troszczyć się na co dzień. Dlatego też, każdy przedszkolak ZOSTAŁ KUBUSIOWYM PRZYJACIELEM NATURY.

 

Ewelina Sztafińska

Monika Gajda

Wioletta Wróbel

Święto Ziemi w Przedszkolu - oddz. w Dankowicach i w Starej Wsi
czytaj więcej

       W dniu 08.05.2017r. gościliśmy w przedszkolu po raz kolejny strażaka – pana Piotra Kozieł. Cykl spotkań ze strażakiem wzbogaca wiedzę dzieci oraz rozwija ich świadomość w zakresie niebezpieczeństw  związanych z ogniem czy prądem. Pokazuje, jak właściwie należy zachować się podczas zagrożenia czy innego niebezpieczeństwa.

       Dzieci zapoznane zostały z zasadami postępowania podczas pożaru. Utrwaliły numery alarmowe. Poznały zagrożenia płynące z nieprzemyślanych zabaw w okolicach słupów energetycznych, zabaw blisko gniazdek czy urządzeń elektrycznych. Miały okazję oglądnąć bajkę „Reksio – strażakiem”. Przedszkolaki pamiętały także o ważnym dniu – 04.05. – Dzień Strażaka. W związku z czym złożyły życzenia, wręczyły laurkę oraz swoje rysunki związane z pracą strażaka.

 

Monika Gajda 

Spotkanie ze strażakiem
czytaj więcej

   Dnia 15 maja nasze przedszkole odwiedziła pani Krystyna Popławska, aktorka teatru "Ptak" z Bielska-Białej. Zaprezentowała przedstawienie teatralne pt. "Lis Przechera". Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały przedstawie, żywiołowo reagując na zwroty akcji. Przedszkolaki chętnie pomagały Hani pilnować kaczki, ale oczywiście sprytnemu lisowi udało się oszukać wszystkich i uprowadzić kaczuszkę do dalekiego lasu. W całym zamieszaniu pomógł mały jeżyk, który wykazał się dużą pomysłowością i odwagą.  Dzieci naśladowały odgłosy kury, koguta, owieczki, krowy, a także podzielone na zespoły odgłosy polowania. W efekcie końcowym kaczuszka Dorotka została uratowana, a lis wypędzony z lasu. 

   Po zakończonym przedstawieniu pani Krystyna zaznajomiła dzieci z techniką wykonywania kukiełek, wskazała różne elementy dekoracji teatralnej. Na scenę zaproszeni zostali również mali aktorzy, których zadaniem było wcielić sie w rolę głównych postaci - Hani, kaczki Dorotki i lisa. Wszyscy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

 

Wioletta Wróbel

Monika Gajda 

Spotkanie z teatrem -
czytaj więcej

   W minionym tygodniu dzieci z grupy I poznawały specyfikę pracy różnych zawodów. Bawiliśmy się w listonosza - każdy przedszkolak losował imię kolegi z grupy i dla niego tworzył list - rysunek, adresował kopertę przyklejając na niej wylosowane imię, doklejając kolorowy znaczek i wrzucając do skrzynki na listy. Dzieciom ta zabawa sprawiła wiele radości, a także świetnie wpłynęła na jeszcze lepszą integrację grupy. Najwięcej emocji wzbudziła chwila otrzymywania listu - przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, że otrzymały obrazek od kolegi z grupy. Maluszki wykonały również kartkę pocztową z pozdrowieniami w ramach akcji "Mały Miś w świecie wielkich wartości".

   Dzieci wykazały się ogromną wiedzą na temat pracy fryzjera, z łatwością nazywały rekwizyty niezbędne do tej pracy. Wiele radości sprawiło im kreowanie awangardowych fryzur na głowach rolkowych stworków.

   Maluszki poznały także specyfikę pracy krawcowej, weterynarza, a także malarza - artysty uczestnicząc w piątkowych warsztatach z decoupage wraz z panią Martą Nikiel.Wioletta Wróbel

Poznajemy ciekawe zawody - grupa I
czytaj więcej
   Dnia 16 maja 2017r dzieci z grupy IV spędziły pełen wrażeń dzień na Wawelu.
Po przyjeżdzie do Krakowa dzieci podziwiały panoramę zamku znad Wisły. Następnie spacerowały po dziedzińcu gdzie urządziliśmy sobie mini piknik.
   Na zajęciach pt. „Damy i rycerze” dzieci poznały drogę do godności rycerskiej czyli od funkcji pazia , potem giermka do pasowania na rycerza. Zajęcia odbywały się w zbrojowni zamku wawelskiego. Omówiona została rola rycerza w społeczeństwie i jego obowiązki wobec króla i państwa. Przy eksponatach omawiane było uzbrojenie oraz formy walki w turnieju i na polu walki. Przedstawiona była także postać damy, jej zajęcia i miejsce w życiu rycerza. Zajęcia kończyło uroczyste pasowanie chłopaków na rycerzy, których podziwiało osiem dam w białych rękawiczkach. Wszyscy mieli okazję przymierzyć przyłbicę i dotknąć miecz. 
Następnie dzieci zjadły pyszny obiad w restauracji na Wawelu. 
   Dużo emocji dostarczyło dzieciom przejście przez smoczą jamę i obserwowanie ziejącego ogniem smoka.
   Zachowanie dzieci z naszego przedszkola i ich zainteresowanie przekazywanymi informacjami wzbudziło zachwyt i uznanie pracowników zamku oraz przebywających tam turystów. Bardzo im za to dziękuję.

Danuta Noworyta
Wycieczka do Krakowa - grupa IV
czytaj więcej

Opracowanie: szkolnastrona.pl