Warsztaty plastyczne w grupie IV

Wychowanie plastyczne jest jedną z form wychowania estetycznego, które wiąże się z pierwszym tworzeniem i przeżywaniem sztuki. Wszystkie techniki plastyczne uwrażliwiają dzieci na piękno i harmonię w otoczeniu. Przyczyniają się do odczuwania pozytywnych doznań estetycznych. Rozbudzanie inwencji twórczej poprzez zachęcanie do poszukiwania i wypróbowywania nowych metod tworzenia jest zadaniem każdego nauczyciela. Należy ciągle inspirować dzieci do działania.

W miesiącu styczniu dzieci z grupy IV wzięły udział w warsztatach plastycznych na których nie przygotowywały prezenty dla swoich dziadków.

Na spotkaniu z Panią Moniką Rydz wykonały mydełka dla Babci. Dzieci emocjonowały się odkrywaniem barw, zapachów, kształtów i łączyli je ze światem przyrody. Mydełka były bardzo efektowne- kolorowe, pachnące łąką, cynamonem i owocami.

Wraz ze starszymi koleżankami  z gimnazjum starszaki poznawały nową technikę plastyczną- rysowanie na płótnie. Dzieci planowały samodzielnie pracę, szkicowały a następnie ozdabiały specjalnymi pisakami.

Prezent wykonany samodzielnie daje dużo radości zarówno dzieciom, które je wykonują jak i dziadkom, którzy je otrzymują.

Bardzo dziękujemy za pomoc Pani Monice Rydz oraz uczennicom Gimnazjum w Dankowicach.

Danuta Noworyta