Wigilia w przedszkolu - oddz. w Dankowicach

W naszym przedszkolu jak co roku odbyła się wigilia przedszkolna, na którą zaproszona była Pani Dyrektor Genowefa Lisewska, Pani Wicedyrektor Dorota Ćwiertnia, nasze przedszkolaki oraz nauczyciele i pracownicy placówki.

Po uroczystym dzieleniu się opłatkiem dzieci recytowały wiersze o tematyce świątecznej oraz śpiewały kolędy i pastorałki. Radosna, świąteczna atmosfera towarzyszyła nam przez całą uroczystość. Dzieci miały okazję skosztować wigilijnych potraw – barszczyk z uszkami oraz rybkę z sałatką, a także kompot z suszonych owoców.

Pielęgnowanie świątecznych zwyczajów jest czymś wyjątkowym i ważnym, ponieważ nie tylko pomaga utrwalić znaczenie tradycji bożonarodzeniowych, ale także integruje ze sobą dzieci, wzmacniając bliskie, serdeczne relacje.

Wioletta Wróbel

Marlena Norymberczyk