Cała Polska czyta dzieciom

W książkach jest świat zapisany.

W nich prawda i fikcja się miesza.

Wyobraźni się ponieść damy,

bajkowy świat odkrywamy..

Czytanie książek jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów rozwijania dziecięcej wyobraźni, mowy, myślenia. Nasze przedszkole aktywnie bierze udział w realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa promując przy tym wartości związane z poszanowaniem książek, a także zachęca do wspólnego czytania poprzez zorganizowanie przedszkolnej biblioteczki na terenie placówki.

Od lat bierzemy również udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom” zapraszając do przedszkola osoby z najbliższej społeczności. Dnia 18 listopada nasze przedszkole odwiedził wspaniały gość – Pani Genowefa Lisewska, emerytowany Dyrektor naszego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego. Pani Dyrektor zaprosiła dzieci do wspaniałego świata Franklina. Dzieci miały możliwość posłuchać opowieści o tym jak Franklin uczył się jeździć na rowerze, a także o tym, że każdy może się czegoś bać. Czytane bajki przerywane były wspaniałymi zabawami ruchowymi, które sprawiły dzieciom wiele radości. Na zakończenie Pani Dyrektor zaprezentowała swój strój dankowski, który przedszkolakom bardzo się podobał.

Raz jeszcze dziękujemy za wspólnie spędzony czas, który wypełniony był promiennym uśmiechem zarówno ze strony naszego gościa jak i zadowolonych dzieci.

Wioletta Wróbel