Dzień postaci z bajek

5 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek - data jest nieprzypadkowa bowiem jest to dzień urodzin prawdopodobnie największego twórcy bajek - Walta Disney'a. W naszym przedszkolu to wyjątkowe dla dzieci święto obchodziliśmy w piątek 4 listopada. We wszystkich grupach przedszkolaki wspaniale się bawiły. W tym dniu konkursom i tańcom nie było końca. Każdy przedszkolak mógł wcielić się w postać ulubionego bohatera oraz zaprezentować się podczas bajkowego pokazu mody a następnie bawić się i tańczyć do woli na "Balu Postaci z Bajek". Przeniesienie dzieci w świat bajek sprawiło przedszkolakom dużo radości.

Niektóre grupy miały również możliwość spotkania z p. Bibliotekarką, która zaprezentowała nam najczęściej wybierane przez dzieci bajki oraz zachęciła dzieci do wizyty w bibliotece.

Marlena Nikiel