Spotkanie z funkcjonariuszami policji w przedszkolu

Dnia 27 października br. w naszym przedszkolu gościliśmy policjantów z Komisariatu Policji w Kobiernicach. Zaproszeni goście przybliżyli przedszkolakom podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze, utrwalili jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Dzieci otrzymały wskazówki, jak należy postępować w kontakcie z obcą osobą. Przypomniany został numer alarmowy 112, dzieci wspólnie z funkcjonariuszami policji omówiły sytuacje, w jakich należy wezwać pomoc. Przedszkolaki dowiedziały się, jak bezpiecznie podróżować oraz jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Chętne przedszkolaki zadawały naszym gościom pytania oraz dzieliły się swoimi doświadczeniami.

Serdecznie dziękujemy Panom Policjantom, że znaleźli czas na spotkanie z naszymi przedszkolakami.

Ewelina Sztafińska