Wycieczka do Warowni Pszczyńskich Rycerzy - grupy III, IV i V

10 czerwca dzieci z naszego przedszkola udały się na wycieczkę autokarową do Warowni Pszczyńskich Rycerzy. Nasza przygoda  zaczęła się od  poznania historii pieczenia chleba. Opowiadanie o chlebie w ciekawy sposób przedstawili nam animatorzy . Następnie każde dziecko otrzymało kawałek ciasta drożdżowego, z którego formowało swój kawałek chleba. Nasze różne chlebowe dzieła trafiły do specjalnego pieca. W zamkowych komnatach wszystkie dzieci brały udział w bardzo wesołych i śmiesznych animacjach przygotowanych przez księżniczki i rycerzy oraz uczyły się średniowiecznych tańców rycerskich.  Na zakończenie wszystkie dzieci  były pasowane na księżniczkę i rycerza oraz otrzymały z rąk samej księżnej dworu dyplom. Posiłek w postaci pizzy oraz degustacja własnoręcznie wykonanych chlebków  dodał dzieciom dużo energii i siły. Wszyscy świetnie się bawili. Wycieczka z pewnością zalicza się do udanych i na długo zostanie w pamięci przedszkolaków.

Dorota Markiel