Dzień Mamy

"Mamo, mamo przytul się,

dziś jest twój szczególny dzień,

przyjmij kwiatki i buziaki,

mocno daj przytulić się..."

"MAMA" to wielkie słowo - synonim miłości, ciepła rodzinnego oraz szczęścia. To pierwsze słowo wypowiadane przez każde dziecko. W tym roku po długiej przerwie związanej z pandemią mogliśmy w końcu zaprosić wszystkie mamusie do naszego przedszkola, aby wspólnie świętować Dzień Matki. Sale przedszkolne zamieniły się w scenę, na której dzieci zaprezentowały w pięknych stronach swój program artystyczny. Występy poprzedzone zostały przywitaniem przez Dyrektor wszystkich przybyłych mam. Następnie dzieci przywitały gości oraz zaprezentowały wierszyki, piosenki i tańce. Podczas przedstawienia nie zabrakło wzruszeń oraz ukradkiem ocieranych łez. Po zaprezentowaniu swoich umiejętności artystycznych dzieci wręczyły upominki własnoręcznie ozdabiane, po czym wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku. Uroczystości towarzyszyła podniosła, ale też bardzo rodzinna atmosfera, pełna radości i szczęścia.

Agnieszka Kędzior