"Biblioteka to książek dom, które przechodzą z rąk do rąk"

8 maja obchodzimy Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek. Z tej oto okazji przedszkolaki z grup: III, IV, V, VIII i IX wybrały się do Biblioteki Publicznej w Dankowicach, aby wręczyć pani laurki oraz zapoznać się z zasadami wypożyczenia książek i pracą w bibliotece. Przedszkolaki z zainteresowaniem przeglądały dział przeznaczony dla najmłodszych czytelników, przeglądając kolorowe oraz bogato ilustrowane książeczki. Książka to skarbnica wiedzy - uczy, bawi i wychowuje. Dlatego należy zachęcać i promować czytelnictwo wśród najmłodszych, zwłaszcza w czasach powszechnej komputeryzacji. Panie wraz z przedszkolakami wypożyczyły kilka książek by móc je czytać w przedszkolu i rozwijać zainteresowania czytelnicze.

Agnieszka Kędzior