Szkolne przygody gangu Fajniaków - grupa VI

W tym roku szkolnym nasze przedszkole zrealizowało program edukacyjny „Szkolne przygody gangu Fajniaków” oraz wzięło udział w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez sieć sklepów „Biedronka”. Wraz z Fajniakami pokazywaliśmy dzieciom magię natury, ucząc wrażliwości ekologicznej i troski o środowisko każdego dnia. Poznając kolejne przygody Fajniaków dzieci miały pole do kreacji i eksperymentowania. Zajęcia miały głównie charakter praktyczny. Stworzyły one możliwość poznania przez zabawę czterech żywiołów natury: wodę, powietrze, ogień i ziemię, a także zaszczepić wśród dzieci pasję do ekologii i ochrony przyrody. W konkursie wzięło udział 2144 placówek oświatowych, z których czterysta zdobyło nagrodę, w tym nasze przedszkole. Nagrodę otrzymaliśmy za realizcję modułu: „Ziemia”. Doceniono nas za kreatywność w przygotowaniu zajęć i prac plastycznych, innowacyjne podejście do tematu oraz wysoki poziom realizacji.

Dzieci otrzymały maskotki, magiczne ołówki do posadzenia w doniczce oraz dyplomy.

Danuta Noworyta