Wigilijka - odziały w Dankowicach i Starej Wsi

W dzień przedszkolnej Wigilii 18.12.2020 roku, w każdej sali panowała radosna, świąteczna atmosfera. Dekoracje w budynku, dzieci w galowych strojach, wprowadzały nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenia. Dzieci wystąpiły przed obiektywem aparatu śpiewając wcześniej przygotowane kolędy, świąteczne piosenki, recytując wierszyki oraz życzenia dla najbliższych. Przedszkolaki najpiękniej jak potrafiły składały sobie najlepsze życzenia, po czym każdy poczęstował się opłatkiem. Mieliśmy zaszczyt zjeść wspólnie wigilijny obiad przy stole nakrytym białym obrusem z zachowaniem świątecznych tradycji i zwyczajów. Każdy zabrał do domu własnoręcznie wykonany bożonarodzeniowy upominek oraz życzenia: Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

Katarzyna Waluszek - Winkler