"Hokus-pokus, czary-mary.

Niech się spełnią

Andrzejkowe czary!"

Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. 27 listopada w naszym przedszkolu również zapanowała magiczna atmosfera. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, gdzie dzieci mogły poznać swoją przyszłość. Sale zostały przyozdobione kolorowymi balonami i serpentynami  na przybycie gości. Na początku   wszystkie dzieci zostały zapoznane z tradycją Andrzejek i wybranymi wróżbami.  Następnie  odbyły się pierwsze andrzejkowe tańce i wróżby. Wśród wróżb były „Kubeczki  Przyszłości”, „Serca ”, „Buty ”, „Magiczna Butelka ”. Wszyscy z ciekawością dowiadywali się co czeka ich w przyszłości. „Andrzejki” można uznać za bardzo udane. Wesoła zabawa w gronie kolegów sprawiła, iż zagościł radosny i czarodziejski nastrój.

Justyna Wilczek