„Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.”

Jak co roku, 25 listopada, przedszkolaki z Dankowic i Starej Wsi dumnie uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Jak wszyscy wiemy, nie jest to przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

Dzień ten  w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, której głównym bohaterem był oczywiście Miś. Przedszkolaki poznały historię misiowego święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach  i zabawach  ruchowych o misiach. Wykonały także piękne prace plastyczne, którymi ozdobiły swoje sale.

Ponadczasowość pluszowych misiów sprawiła, że wciąż chętnie goszczą w domach Małych  i Dużych. Sam pluszak jest ponadto symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy. Sto lat kochany Pluszowy Misiu!

Karolina Czekaj