Wizyta w Izbie Regionalnej - grupy Stara Wieś

Dnia18 października dzieci z grupy V i VII w związku z udziałem w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym ,,Piękna Nasza Polska Cała ''zwiedziły izbę regionalną. Dowiedziały się, że w budynku, w którym mieści się obecnie muzeum, znajdowała się niegdyś szkoła, stąd popularna jego nazwa „stara szkoła”. Naszym przewodnikiem była pani Agatka, która bardzo pięknie i ciekawie opowiadała dzieciom o tradycji i wyposażeniu budynku. Do ekspozycji wykorzystywane są dwie izby. Jedną mniejszą urządzono na wzór izby chłopskiej. W drugiej (dawnej sali szkolnej) urządzono wystawę sprzętów gospodarskich i rzemieślniczych oraz kącik pamięci narodowej. Na drzwiach izby znajduje się informacja o historii Starej Wsi. Dzieci z przejęciem oglądały wystawy i z zainteresowaniem słuchały opowieści Pani Agatki. Mogły również posiedzieć w ławkach w dawnej sali szkolnej. Było to dla nich niesamowite przeżycie i wspaniała lekcja historii.

D. Markiel
M. Nikiel