Musical „Cudowna Lampa Alladyna”

3 października starszaki z VI i VIII oraz dzieci z grup w Starej Wsi wybrały się do kina „Świt” w Czechowicach-Dziedzicach by obejrzeć piękne przedstawienie, jakim był musical pt. „Cudowna Lampa Alladyna”.

Znana wszystkim opowieść o zaczarowanej lampie, z ukrytym w niej spełniającym wszystkie życzenia duchem Dżinem to jedna z najbardziej popularnych baśni z „Księgi Tysiąca i Jednej Nocy”. Dzieci miały okazję wziąć udział w pełnej ciepła, pogody i magii opowieści  o spełniających się marzeniach. Nauczyły się także, że marzenia spełniają się tym , którzy naprawdę na to zasługują i tym, którzy podejmują wysiłek, by je spełniać.  Ci zaś, którzy chcą chadzać drogami na skróty i wybierają kłamstwo i fałsz, kończą marnie. Przedstawienie bogate było we  wspaniałe piosenki i  niezwykle barwną scenografię średniowiecznego Bagdadu. Na najmłodszych widzach duże wrażenie zrobiła także multimedialna wizualizacja oraz gra świateł i dymu towarzysząca wyłanianiu się Dżina z cudownej magicznej lampy.

Karolina Czekaj

Wioletta Wróbel