Wycieczka do Mini Zoo w Inwałdzie - grupy Stara Wieś

17 czerwca dzieci z grupy V i VIII z oddziałów w Starej Wsi pojechały na wycieczkę do Wesołej Farmy Kucyka w Inwałdzie. Po dotarciu na miejsce dzieci odbyły fantastyczną przejażdżkę ciuchcią do Mini Zoo, gdzie oprowadzani przez przewodnika mogli podziwiać prawie 40 gatunków zwierząt – egzotyczne, bażanty, osły, kozy, daniele, papużki, dziekie kaczki, lamy, emu, owce kameruńskie, kangury, szopy pracze i wiele innych. Największą atrakcją była możliwość pogłaskania zwierzątek i karmienia ich specjalnie przygotowanym pokarmem. Po wizycie w zoo dzieci wzięly udział w ekologicznych warsztatach malowania na szkle, czego dowodem są oryginalne, przywiezione przez dzieci prace plastyczne. Po wyczerpującej dawce ruchu na świeżym powietrzu, wspinaczkach i skokach w małpim gaju, grilowane kiełbaski znikały błyskawicznie.

Marta Nikiel