ZAKOŃCZENIE ETAPU EDUKACJI PRZEDSZKOLNEJ - grupa VII

W dniu 18.06.2019r. odbyło się oficjalne zakończenie roku szkolnego w przedszkolu. Sześciolatki wraz z wychowawczynią wspominały cztery wspólnie spędzone lata. Opowiadały o najwspanialszych chwilach z przedszkola, sytuacjach, które zapadły im w pamięci i w sercu. Wspomnienia wzbogaciliśmy oglądaniem zdjęć: my jako maluszki, średniaki, starszaki i w końcu sześciolatki. W każdym z tych lat było dużo wspaniałych wspomnień. Razem przeżyliśmy piękne chwile.

Jako maluszki poznawaliśmy najbliższe otoczenie, środowisko i podstawowe zasady zachowania się- właściwego postępowania. Małymi kroczkami zdobywaliśmy wiedzę poprzez zabawę. W średniakach zżyliśmy się bardziej, dużo wspólnie bawiliśmy się oraz wzbogacaliśmy codziennie swoją wiedzę na różne tematy o otaczającym świecie. W starszakach już mądrzej patrzyliśmy na świat i zawsze byliśmy „głodni” wiedzy, ciekawi świata… W sześciolatkach nauczyliśmy się wymagać od siebie, co przyniosło zamierzony efekt… Wzięliśmy udział w kilku konkursach i zajęliśmy wysokie miejsca bądź wyróżnienia. Nauczyliśmy się działać dla innych – „Jasełka” – przedstawienie historii Bożego Narodzenia jako  forma podziękowania. Wcieliliśmy się w role z sercem, co można było zauważyć… Odgrywanie ról bardzo nam się spodobało, dlatego z miłości do swoich Mam, przedstawiliśmy bajkę pt. „Kot w butach”. Robiliśmy mnóstwo ciekawych rzeczy przy współpracy ze środowiskiem, otwarliśmy się na innych, zdobyliśmy wiedzę i doświadczenie, które będzie nam potrzebne na kolejnym szczeblu edukacji.

Popołudniu 18.06. dołączyła do nas pani Wicedyrektor i wręczała dyplomy i upominki  - książki. Ostatnie chwile były pełne łez…, bo to już koniec pięknej przedszkolnej historii…

Na koniec z całego serca pragniemy podziękować Rodzicom naszych Przedszkolaków, którzy nam zaufali, zawsze z nami współpracowali i nas wspierali. Gratulujemy wspaniałych Pociech!

Dziękujemy pani Dyrektor – Genowefie Lisewskiej i pani Dyrektor – Dorocie Ćwiertnia za wsparcie przy różnych działaniach, za otwartość, troskę i opiekę oraz za czas, który zawsze nam poświęcały.

Dziękujemy Wszystkim, którzy z nami przez te cztery lata byli, działali, dzielili się swoimi talentami i wspólnie z nami „rozwijali się”. Dziękujemy!!!

Wychowawczyni: Monika Gajda, Monika Tobiasz oraz Wychowankowie