Warsztaty czekoladowe - grupa I oraz II

W dniu 17.06.2019r. przedszkolaki z grup I i II miały okazję uczestniczyć w niezwykle smakowitych i słodkich warsztatach czekoladowych. Dzieci mogły na początek wykazać się wiedzą dotyczącą czekolady, jej właściwości oraz pochodzenia, następnie wysłuchały co na temat czekolady mają do powiedzenia zaproszeni goście. Każdy mały fan czekolady miał okazję zobaczyć na własne oczy oraz powąchać ziarno kakaowca. Po krótkim wstępie i przygotowaniach dzieci przystąpiły do tworzenia własnych czekoladek i pralinek, w skupieniu ścierały pastylki czekolady na tarkach, wyciskały ze szpryc ciepłą czekoladę do foremek a na końcu ozdobiły każdą czekoladkę według własnego pomysłu. Wszystkie te słodkości wykonane z naturalnych składników będą stanowiły pyszny prezent z okazji zbliżającego się Dnia Ojca – mamy nadzieję, że każdy Tatuś będzie zadowolony !

Marlena Nikiel