Piknik Rodzinny na Ogrodach Plebańskich 2019r.

9 czerwca w ogrodach parafialnych odbył się kolejny coroczny 14 Piknik Rodzinny organizowany przez Towarzystwo Miłośników Dankowic. Spotkania takie licznie gromadzą całą społeczność naszej miejscowości, a także wielu gości spoza niej. Cieszą się one ogromnym powodzeniem, ale wymagają dużego nakładu pracy wszystkich osób, które przyczyniają się do ich uświetnienia. Opierają się na ścisłej współpracy ze środowiskiem lokalnym.

Przedszkolaki z trzech najstarszych oddziałów Przedszkola w Dankowicach miały zaszczyt wystąpić na piknikowej scenie. Nadszedł wreszcie moment na czas spędzony miło i atrakcyjnie, w naszej wielkiej „przedszkolnej rodzinie”. Pogoda dopisała, więc około godz. 16.00 ogród parafialny i namioty ze stoiskami zaczęły wypełniać się ludźmi. Na scenę wyszły  przedszkolaki, przebrane  w piękne stroje.

Piosenki i tańce w wykonaniu dzieci dedykowane były rodzinie, głównie mamie i tacie. Część artystyczna w ich wykonaniu była bardzo urozmaicona i bogata we wspólnie wykonane wiersze i piosenki. Grupa VI pod kierunkiem p. Wioletty Wróbel wykonała tańce w klimacie afrykańskim i wakacyjnym. Kolejna, najstarsza VII grupa, prowadzona przez p. Monikę Gajdę wykonała wzruszający walc i taniec hiszpański z instrumentami. Kolejna -  grupa IV  - pod kierunkiem p. Karoliny Czekaj uświetniła imprezę wiosenną poleczką i sambą z pomponami. Każdy przedszkolak mocno przeżywał występ i starał się jak najpiękniej przedstawić swoją rolę.

Oprócz atrakcji scenicznych, zapewniono wszystkim różne atrakcje na ustawionych stoiskach. Każdy mógł skosztować domowych potraw i wypieków. Można było napić się kawy, herbaty, czy soku. Dla ochłody zapewniono lody. Ponadto dzieci mogły skorzystać z atrakcyjnych konkursów przygotowanych przez ochotniczą straż pożarną oraz dmuchanego zamku do skakania.

Każdy uczestnik pikniku znalazł coś ciekawego dla siebie i mógł miło spędzić czas z rodziną na świeżym powietrzu. Z pewnością był to dla wszystkich dzień radosny, pełen miłej zabawy i pozytywnych przeżyć spędzony w gronie najbliższych.

Karolina Czekaj