Andrzejki w przedszkolu

29 listopada w naszym przedszkolu odbyły się Andrzejki. To stary ludowy zwyczaj, który przetrwał do dzisiaj. Był to dzień wspaniałej zabawy, wielu przeżyć i emocji. Dzieci w pięknych strojach tańczyły przy dźwiękach znanych i lubianych piosenek. Nasze przedszkolaki również chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Zebraliśmy się więc by wspólnie się pobawić, poczarować, powróżyć. Wszystkie panie zabrały dzieci do świata magii i czarów.

Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pamiętajmy jednak, że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie, chociaż nie jest wykluczone, że może się spełnić. Pewne jest to, że przyniosły one nam wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Dzieci bawiły się naprawdę wyśmienicie. Mamy nadzieję, że taka zabawa andrzejkowa powtórzy się również w przyszłym roku i dostarczy nam tyle samo radości i uśmiechu.

Dorota Markiel