Zajęcia otwarte w grupie IV

W dniu 30 marca w grupie IV odbyły się zajęcia otwarte, na które zaproszeni zostali Rodzice dzieci. Celem zajęć było propagowanie i kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi oraz wykonanie wspólnie z Rodzicami palm wielkanocnych. Zajęcia rozpoczęły się od teatrzyku pt. „Bajeczka Wielkanocna”, przedszkolaki poznały historię słonka, kurczaczka, baranka i zajączka. Teatrzyk zainspirował dzieci do rozmowy na temat aktualnej pory roku, zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi, a także do przygotowania wielkanocnego koszyka. Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, rozwiązywały zagadki, doskonaliły słuch fonemowy, przeliczały jajka, a także utrwaliły obraz graficzny poznanych liter oraz znajomość cyfr od 1 do 5, układając fragmenty obrazka w odpowiedniej kolejności. Nie zabrakło również piosenek o tematyce wiosennej oraz świątecznego tańca krokiem mazura, poleczki i krakowiaka. Na koniec dzieci wraz z Rodzicami wykonały piękne palmy wielkanocne, wykorzystując do tego zgromadzone w sali materiały.

Bardzo było nam miło gościć Rodziców naszych przedszkolaków. Dziękujemy za liczne przybycie i aktywne uczestnictwo w zajęciach.

Ewelina Sztafińska

Anna Mika