Zajęcia otwarte grupa IX - maluszki

Tuż przed świętami wielkanocnymi maluszki z grupy IX miały możliwość zaprezentować się na zajęciach przeprowadzonych przy zaproszonych wcześniej bardzo ważnych gościach - przed Panią Wicedyrektor oraz przed swoimi Rodzicami. Dzieci zaznajomiły się z głównymi tradycjami związanymi z Wielkanocą wysłuchując śmiesznej rozmowy pomiędzy zapracowanym zajączkiem i małym kurczaczkiem, ułożyły historyjkę obrazkową do jej treści nazywając kolejne tradycje na ilustracjach. Nie zabrakło również wesołych piosenek o tematyce świąt, a także zabaw z jajkami! Nasz zajączek potłukł ich tak wiele, że przedszkolaki musiały ruszyć mu na pomoc odszukując właściwe skorupki i segregując do właściwego koloru pojemnika. Poćwiczyliśmy przy tym również liczenie oraz dzielenie na sylaby nazwy kolorów. Na zakończenie nasze dzieciaki zaprosiły swoich Rodziców do wspólnej pracy plastycznej - zajączka z torebki śniadaniowej. Efekt końcowy pracy widoczny jest na zdjęciu i zachwycał zarówno zgromadzonych gości jak i przedszkolaków.

Raz jeszcze serdecznie dziękujemy za udział w zajęciu, wspaniałą atmosferę i miłe słowa kierowane w naszą stronę!

Wioletta Wróbel

Agnieszka Kędzior