Dzień Kobiet w grupie VIII

Grupa 8 w sposób wyjątkowy świętowała 8 marca. Dzieci przez tydzień spotykały się z zaproszonymi gośćmi, a były nimi ciekawe kobiety z naszej okolicy, które przedstawiały im swoje zawody. Pierwszym gościem była pani Klaudia – położna. Opowiedziała o swojej pracy, pokazała jak obchodzi się z nowo narodzonym niemowlakiem – jakie zabiegi się na nim przeprowadza aby sprawdzić jego stan zdrowia. Oswoiły się ze strzykawkami biorąc udział w zabawie w pobieranie krwi. Kolejnym gościem była p. Kasia – fizjoterapeutka. Wyjaśniła dzieciom na czym polega jej praca. Przygotowała dla wszystkich taśmę do tapeingu – gdzie każdy mógł zamienić się na chwilę w profesjonalistę i nakleić tape sobie lub koledze. W sposób profesjonalny urządziła dzieciom stacje z ćwiczeniami pod swoim nadzorem. Ostatni gość nieco zaskoczył dzieciaki. Była nim p. Magda, która na co dzień zajmuje się instalacjami wodno- kanalizacyjnymi. Strój nieco podpowiedział dzieciom iż zawód Pani Magdy ma coś wspólnego z placem budowy. Przedszkolaki z pomocą gościa zaprojektowały instalacje domową dzięki czemu zrozumiały mechanizm dostarczania i oczyszczania wody. Następnie przeprowadziły doświadczenie z węglem, które miało na celu pokazać dzieciom mechanizm oczyszczania wody.

Przedszkolaki, odwdzięczyły się gościom specjalnie przygotowanymi prezentami w postaci laurek.

Patrycja Szewczyk