"Żegnaj Zimo, witaj Wiosno!"

Każda pora roku ma swój niepowtarzalny klimat, a wiosna kojarzy się z odrodzeniem, ciepłem i radością. Dla wielu osób to najpiękniejsza pora roku – przyroda budzi się z zimowej drzemki, świat odżywa i zielenieje. W pierwszy dzień wiosny - 21 marca - w naszym przedszkolu odbyły się uroczystości związane z tym właśnie świętem. Z tej okazji przedszkolaki z grup II, III i IV przygotowały dla wszystkich dzieci i pracowników wspaniały występ pt. "Witaj Wiosno!". Wcielając się w postacie żabek, bocianów, motylków, kwiatów recytowały wiersze oraz śpiewały pięknie piosenki. Już wcześniej wszystkie dzieci przygotowywały się, by powitać tę piękną porę roku - poprzez wykonywanie prac plastycznych, naukę piosenek o tematyce wiosennej. Aby tradycji stało się zadość, przedszkolaki pożegnały zimę wraz z Marzanną i powitały wiosnę. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że wiosna zawita do nas na dobre.

Agnieszka Kędzior