PRZEDSZKOLAKI w 18 BIELSKIM BATALIONIE POWIETRZNODESANTOWYM

Wycieczka do 18 Batalionu Powietrznodesantowego w Bielsku Białej

W dniu 14.10.2011. dzieci z Przedszkola Publicznego w Dankowicach miały okazję uczestniczyć w „Święcie Batalionu „zorganizowanym na terenie Koszary Jednostki Wojskowej  w Bielsku Białej.

Dzieci zwiedziły koszary oraz uczestniczyły w oficjalnych uroczystościach .Wiele ciekawych rzeczy można było zobaczyć w  Sali Tradycji bogatej w historyczne pamiątki,  zdjęcia, żołnierskie odznaczenia, puchary, eksponaty i militaria, itp

Niewątpliwie największą atrakcją była możliwość  obejrzenia wystawionego  sprzętu oraz uzbrojenia, które znajduje się na wyposażeniu bielskich spadochroniarzy : pojazdy wojskowe, broń strzelecką, wyposażenie plutonu medycznego i inne.

Dzieci chętnie zasiadały w  pojazdach , oglądały spadochrony w spadochroniarni, wojskowy sprzęt. Oglądanie a nawet podnoszenie  prawdziwej broni okazało się nie lada wysiłkiem dla przedszkolaków, którzy stwierdzili ,że „karabiny są bardzo ciężkie”.

Duże wrażenie na dzieciach wywarł uroczysty apel oraz przemarsz żołnierzy i defilada wojskowego sprzętu.

Na zakończenie przedszkolaki mogły również  poznać  sprzęt zaprezentowany przez policjantów, strażaków, ratowników medycznych. Nie obyło się także bez udzielenia przez dzieci wywiadu Radiu Bielsko. Wypowiedzi dzieci wykazały jak wiele wiadomości wyniosły  z wycieczki .

Mimo niezbyt sprzyjającej wycieczce  pogodzie dzieci wracały do przedszkola zmęczone , ale wesołe i pełne ciekawych przeżyć.

Dla zainteresowanych Rodziców więcej informacji o 18 Batalionie Powietrznodesantowym   na stronie http://18.multihunter.pl/

DC.