EWAKUACJA

W dniu 14.11.2013 w naszym przedszkolu odbyły się ćwiczenia -próbna ewakuacja na wypadek pożaru.

Na sygnał wszystkie osoby przebywające na terenie placówki podjęły działania ewakuacyjne. Personel przystapił do udzielenia pomocy dzieciom , które w takiej sytuacji są najważniejsze .

W szybkim czasie wszyscy opuścili budynek udając się na miejsce zbiórki, które w planach ewakuacyjnych zostało wyznaczone jako bezpieczne.Całość przebiegu dziłań obserwowali strażacy z OSP Dankowice.

Wicedyrektor ZSP odebrała raporty od nauczycielek o stanie grup , ilości dzieci, które opuściły budynek .Podobny raport na temat osób przebywających w czasie ewakuacji na terenie placówki zlożyl przedstawiciel personelu .

Raport o przebiegu ewakuacji , ilości osob, które opuscily przedszkole wicedyrektor przekazała wraz z planami budynku strażakom przejmującym dalszy nadzór nad akcją gaszenia pożaru.

Po zakończeniu ewakuacji wicedyrektor wraz z przedstawicielem strażaków dokonała przeglądu budynku i jego zabezpieczenia w czasie ewakuacji.Wszystkie pomieszczenia zostały prawidłowo zabezpieczone przed rozprzestrzenianiem się pożaru , udostępnione zostaly dojścia dla slużb ratowniczych.Odcięto dopływ gazu i energii.

Ewakuacja przebiegła w sposób prawidlowy .Oby nigdy nie musiala się dobyć w warunkach bezpośredniego zagrożenia.

Mimo ,że zdarzenie było symuacją akcji, wszystkim udzielila się powaga chwili i emocje , które jednak potrafiliśmy opanować w działaniu.

Dyrektor i wicedyrektor ZSP składa serdeczne podziekowania dla strażaków OSP w Dankowicach,  a w szczególności Panu Piotrowi Kozieł , który zorganizowal nadzór nad przebiegiem próbnej ewakuacji przedszkola.Udział strazaków powolil dzieciom na bezpośredni kntakt z Tymi, którzy niejednokrotnie narażając swoje życie ratują życie innym.

Dziękujemy !!!

D.Ć.